Primarul mun.Hîncești a inspectat lucrările de construcție și reparație a drumurilor din s.Mereșeni, raionul Hâncești!

Primarul mun.Hîncești, Alexandru Botnari, a însoțit Ministrul Economie și Infrastructurii d.nul Chiril Gaburici în vizita în teritoriu, și au inspectat cum decurg lucrările de construcție și reparație a drumurilor din satul Mereșeni, raionul Hâncești. Conform programului „Drumuri bune pentru Moldova”, în localitatea Mereșeni vor fi reabilitați 2,1 km de drum.
În discuțiile cu antreprenorii, drumarii, autoritățile publice locale și localnicii, ministrul a menționat necesitatea implicării tuturor părților la realizarea acestui proiect important pentru localitățile din Republica Moldova.