×
Meniu

­čĺÜBilunarul ecologic 2024­čĺÜ

­čî│ ├Än cadrul ÔÇ×Bilunarului ecologic 2024ÔÇŁ, Prim─âria Municipiului H├«nce╚Öti ├«mpreun─â cu Institu╚Ťiile publice de educa╚Ťie timpurie, ╚ścoala Sportiv─â, Centrul de Crea╚Ťie pentru Copii H├«nce╚Öti, Centrul de Plasament ÔÇťBr├«ndu╚ÖaÔÇŁ, I.M. REGIA ARA ╚Öi S.A. „Operator Regional Ap─â-Canal H├«nce╚Öti” au participat activ la activit─â╚Ťi de ├«nverzire a municipiului H├«nce╚Öti. Am avut privilegiul s─â ne al─âtur─âm eforturilor de ├«mp─âdurire ├«n Parcul Municipal, reu╚Öind s─â plant─âm aproximativ 200 de arbori din speciile mesteac─ân, tei ╚Öi frasin.

Aceast─â ini╚Ťiativ─â nu ar fi fost posibil─â f─âr─â efortul ╚Öi dedicarea tuturor celor implica╚Ťi. Vrem s─â mul╚Ťumim sincer fiec─ârei persoane care a participat activ la acest proiect de ├«mp─âdurire, contribuind astfel la crearea unui mediu mai verde ╚Öi mai s─ân─âtos pentru comunitatea noastr─â.

Ne bucur─âm s─â fim parte dintr-un ora╚Ö care promoveaz─â ecologia ╚Öi responsabilitatea fa╚Ť─â de mediu. S─â continu─âm s─â plant─âm semin╚Ťe de speran╚Ť─â ╚Öi s─â ├«ngrijim ├«mpreun─â natura pentru genera╚Ťiile viitoare! ­čî┐­čĺÜ

#BilunarEcologic2024 #HînceștiVerde
#ResponsabilitateSocial─â