Serviciile nu au fost achitate. Pentru activarea paginii web,
Vă rugăm să luați legătura cu administratorul.

Mesaj de felicitare!

Dragi Hînceșteni,

La data de 21 noiembrie, sărbătorim Hramul municipiului Hîncești, este o sărbătoare importantă devenită frumoasă tradiție a localității noastre ospitaliere.  E ziua, când în casa moldoveanului primenită şi pregătită cu acest prilej se adună prietenii, rudele şi toţi cei dragi pentru a se bucura împreună de cele realizate, de sănătate şi bunăstare.

În acest context de sărbătoare gândurile mele se îndreaptă spre dumneavoastră cu apreciere și respect pentru eforturile pe care le-ați făcut pentru binele localității noastre. Îmi doresc să ne bucurăm împreună de răsplata meritată a acestor eforturi, adică de un viitor mai bun pentru noi, pentru cei care îi iubim, pentru toți cetățenii vrednici, onești și demni ai Hînceștiului, Vă doresc pace în suflet, bucurie fără margini, să fim mai generoși și curajoși, inspiraţie şi putere pentru a ne îndeplini aspiraţiile. În casele Dumneavoastră să domnească mereu pacea, voia bună şi belşugul. Sacritatea sărbătorii să ne facă mai buni, mai curaţi la suflet, mai iertatori şi mai atenţi cu cei din preajmă, să privim înainte cu încredere, ştiind că dacă avem credinţă, drumul din faţa noastră va fi presărat cu împliniri.

La mulți ani prosperi Hîncești!!!

Cu deosebită consideraţie pentru Dumneavoastră,
Primarul municipiului Hîncești Alexandru Botnari