Serviciile nu au fost achitate. Pentru activarea paginii web,
Vă rugăm să luați legătura cu administratorul.

Informare COVID-19

Stimați Hînceșteni!
     Ținem să vă aducem la cunoștința DVS că până astăzi, au fost înregistrate aproximativ 500 de cazuri de infectare cu COVID-19, care au fost tratate. Din păcate, din acest număr, 16 oameni au pierdut lupta cu viața.
    În acest context, venim cu apelul către DVS de a fi prudenți cu acest virus, pentru că în ultima perioada mulți locuitori ai municipiului, care sunt infectați, urmează tratamente de sine-stătător, în condiții de casă, ceea ce duce la sporirea numărului de infectați în municipiul Hîncești.
    Dragi cetățeni, fiți mai responsabili și dacă aveți simptome asemănătoare virusului SARS-Cov2, vă rugăm să vă adresați de urgență la medic, pentru a vă monitoriza starea Dvs de sănătate.
    AVEȚI GRIJĂ DE SĂNĂTATEA DVS ȘI DE A CELOR DIN JURUL DVS.
    FIȚI MAI CONȘTIINCIOȘI ȘI RESPECTAȚI TOATE MĂSURILE DE PREVENIRE ȘI CONTAMINARE CU SARS-CoV2.
     Cu respect, Alexandru Botnari- primar de Hîncești.