×
Meniu

Hag Pesah Sameah!

Dragi prieteni,

Cu ocazia Paștelui Evreesc, aducem cele mai sincere urări de sănătate, bucurie și prosperitate concetățenilor noștri din comunitatea evreiască a Republicii Moldova cu ocazia sărbătorii Pesah!

Sărbătoarea Paștelui Evreesc este un prilej de reflecție și înviere, simbolizând eliberarea evreilor din robie şi renașterea lor ca popor liber, întruchipând libertatea și demnitatea.

Vă dorim ca această sărbătoare să vă aducă lumina și pacea în suflet, iar bucuria să vă însoțească în fiecare zi. Să aveți parte de momente frumoase alături de cei dragi și să vă bucurați de toate binecuvântările vieții.

De asemenea, vrem să transmitem gândurile noastre către orașul înfrățit din Israel, Or Akiva. Sperăm că legăturile de prietenie și colaborare dintre orașele noastre să se întărească în continuare și să aducă beneficii comunităților noastre.

Hag Pesah Sameah!