La mulți ani, domnule Nagorneac!
Astăzi, 6 ianuarie 2025, primarul municipiului Hîncești, Alexandru Botnari, alături de viceprimarul Tudor Vartolomei, a avut plăcerea de a-l felicita pe domnul Petru Nagorneac, fost profesor al Colegiului de Construcții Hîncești, cu ocazia aniversării sale de 90 de ani.
Această zi a fost dedicată recunoașterii contribuției semnificative pe care domnul Nagorneac a avut-o în educația și formarea generațiilor de tineri specialiști, care, prin dedicarea și pasiunea sa, a lăsat o amprentă de neșters în inimile celor pe care i-a îndrumat pe parcursul carierei sale.
În acest context, aducem sincere felicitări și urări de bine, dorindu-i multă sănătate și fericire în anii ce urmează. La mulți ani, domnule Nagorneac!